Čtete zprávy na internetu ?

Před pár lety jsem byl mírně řečeno, závislý na internetových zprávách. Člověk, který nikdy nekupoval noviny má najednou stálý přístup k čerstvým informacím. A klidně jsem obešel tři čtyři hlavní zpravodajské weby a vše četl opakovaně v různých verzích.

Jenomže člověk se přejí všeho. Stejně tak to dopadlo se zprávami. Sice na ně stále chodím denně, ale spíše je skenuju, přečtu některé odstavce nebo zajímavý rozhovor. Vždy ale myslím na to, že jedny patří podnikatelskému neumětelovi Bakalovi a druhé dvoje noviny vlastní STBácký agent. Občas zabrousím i na jiné servery. V poslední době na seznam zprávy. Ty aspoň vlastní Seznam a Lukačovič (a do jejich zpráv se monutuje ještě Právo). Poslední týdny se zde občas objeví i živá reportáž. Mám pocit, že to je jedno z mála médii které je zdá se být nezávislé. Nebo aspoň zprávy z mého pohledu mi přijdou fér.

No, tak poslední měsíce, už prohlížím jen titulky, přečtu úvodní shrnutí a rovnou jdu do diskuze. Tam se totiž člověk mnohdy dozví více než ze samotného článku. Lidé tam napíšu svůj názor. Samozřejmě i diskuze může být zmanipulovaná a mohou tam psát samotní redaktoři pod fake profily.