Chlapi a úklid domácnosti

 

Úklid muže a ženy jsou dvě naprosto odlišné věci, bez ohledu na to, zda je to korektní. Většina partnerů se shodne, že uklízení domácnosti není příjemná činnost jako třeba návštěva cukrárny, ale pozor, protože pokud spolu uklízíte, tak to velmi posiluje Vás partnerský vztah. Chlap s technickým myšlením je schopen z banální věci vytvořit velice komplikovaný projekt. Většinou chlapy začnou uklízet až na poslední chvíli, když mají skoro návštěvu za dveřmi.

Udržet pozornost u jedné činnosti je pro chlapa velmi složité, je to něco jako vypočítat matematickou rovnici o dvou neznámých. Já jako muž, bych musel uklízet asi jen holobyt, aby mě u toho nic nerozptylovalo. Na poličce položený časopis, kterého jsem si doposud nevšiml, mě začne zajímat, nebo nový krém v koupelně, jehož složení si musím rychle nastudovat. Muži bývají označováni zároveň za puntičkáře a dbají na každý detail. Ženy většinou uklidí rychle a esteticky, na puntičkaření nezbývá čas.  Ženy na pračce vyzkouší jeden nebo dva programy, muži si s nastavením více vyhrají. Muži nejraději vysávají a ženy zase pečují o pokojové rostliny.

Nás muže je zapotřebí pochválit, protože takové gesto, je pro nás jako hnací motor. Muži si na pochvaly dost potrpí, dokonce více než ženy. U mužů je známo, že většinou ztratí velmi brzy energii, a například uvaří večeři, ale už neumyjí nádobí nebo vyluxuji, a vysavač najednou nechají uprostřed místnosti. Žena to pak raději uklidí, či dotáhne do konce, bez dalších komentářů, protože chce mít klid.