Koupě automobilu

 

Taky jste fanoušek do rychlých a bezpečných vozů jako já? Chceš si koupit auto a nevíš, zda dát přednost elektromobilu či klasickému autu? Budoucnost automobilů, má být elektrická. Chceš být moderní a jít s dobou? Pořiď si elektromobil, začínáš asi slýchávat na každém rohu. Tak se pojďme podívat co má elektromobil tak zajímavého oproti klasickému autu.

Elektromobil je tichý a nabízí největší výhodu v pohonu – elektřina je ekologická, neprodukuje nebezpečné zplodiny.  Jeho provozní náklady jsou oproti klasickým autům o dost nižší. Ujetí jednoho kilometru bude vaši peněženku stát asi třetinu jediné koruny, kdež to u klasického automobilu zaplatíte kolem 1,30–1,80 Kč. Elektromobily mají i levnější servis, protože neřešíte výměnu oleje a šetříte brzdy. Co se týká baterie, tak zhruba budete měnit po najetých 160 000 km. Samozřejmě může se u jednotlivých vozidel trošku lišit. Momentálně také u nás chybí propracovaná síť nabíjecích stanic s rychlonabíječkami.

Nízké provozní náklady, tato varianta dopravy v podobě elektromobilu budou hrát v budoucnosti.  Musíte taky počítat s vyšší pořizovací cenou. Elektrické auto bude výhodnější pro jeho majitele, pokud hodlá často parkovat v centru Prahy na modrých zónách. Ušetří i za povinné ručení nebo za dálniční známku, pokud se rozhodne, jezdit po našich českých dálnicích. V současné době autoprodejny nabízí k prodeji tyto krasavce –  Citigoe iV, Kia e-Niro nebo Huinday Kona Electric, Renault ZOE, BMWi3 či Nissan Leaf.

Tak a teď kolik stojí ti krasavci, Jedno z nejlepších elektrických aut současnosti – Model S od Tesla Motors – stojí v základní verzi kolem 1 800 000 korun a výkon 310 kW, naopak nejlevnější je od české automobilky Škoda Citigo iV za 479 900 s výkonem 61 kW.